Yokohama’nın Yeni Kış Lastiği Stratejisi

Bir asırdan fazla süredir lastik üretmekte olan Japon lastik üreticisi Yokohama, lastik ve kauçuk alanında engin bilgi ve tecrübeye sahip. Bu ifade abartılmış gibi görünse de değil; şirket, 2017 yılında 100. yılını kutladı. Yokohama, bu süre içerisinde araçlarının düşük yol tutuş seviyelerinden şikayetçi olan sürücüler için yenilikçi formüller geliştirdi ve güvenli lastikler sunarak kalitesini ispatladı.

Sürücüler Kazalara Karşı Kış Lastiklerine Güveniyor

Yokohama’nın araştırmasına göre, Kanadalı sürücülerin yaklaşık yüzde 80’i kış lastiği kullanıyor. Kış lastiği kullanan sürücülerin büyük çoğunluğu, bu lastiklerin yüksek yol tutuşu sayesinde en az bir kazadan kurtulduklarına inanıyor. Kış lastiklerinin teknik özellikleri göz önüne alındığında bu sonuçlar gayet makul görünüyor. Yokohama bu araştırmaya dayanarak; kış lastiği segmentini yakın gelecekteki ana yatırım alanı olarak görüyor.

Yokohama Kış Lastiği Portföyünü Genişletiyor

Kış lastiği testi için Ciragé Mecaglisse pistinin buzlu yüzeyine giden Yokohama temsilcileri, şirket adına önemli açıklamalarda bulundu. Yokohama temsilcileri; “Kış lastikleri, küresel büyümeyi sürdürebilmemiz için en önemli ürünlerimiz arasında. Müşterilerimiz için güvenli ve yüksek performanslı kış lastiklerini tasarlamak her zaman hedefimiz olmuştur ancak şimdi bu segmentteki çalışmalarımızı ikiye katladık.” açıklamasında bulundu. Bu açıklama, Yokohama’nın neden bu yıl iki yeni kış lastiği tanıtarak soğuk havalar için ürün yelpazesini genişlettiğini gösteriyor.

Yokohama BlueEarth V905 Pistte Başarıyı Yakaladı

Yokohama’nın başarılı kış lastiği serisinden BlueEarth V905, 2019’da Kanada’nın donmuş pisti Circuit Mecaglisse’de yakaladığı başarı, pistin deneyimli sürücüleri tarafından da onaylanıyor. Yokohama’nın Türkiye’nin kış koşulları için uygun olan bir diğer çivisiz kış lastiği serisi Yokohama W*Drive da kış koşullarında yüksek performans ve güvenlik sunuyor. Seride binek araç lastik desenleri V902A ve V903’ün yanı sıra; hafif ticari araçlar için özel olarak geliştirilmiş olan WY01 de bulunuyor.