Yeni Pirelli Cinturato Winter 2 Kış Lastikleri Tanıtıldı

Pirelli Cinturato serisi, yeni ürünlerle güncellenmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl, Pirelli Cinturato P7 yaz lastikleri piyasaya sunuldu. Dört mevsim lastiği Cinturato All Season SF 2 ise bu yılın başlarında tanıtıldı. Şimdi seriye yeni bir kış lastiği ekleniyor. Pirelli Cinturato Winter 2, Türkiye kış koşullarında kullanıma uygun bir çivisiz kışlık lastik deseni ve 2016’da pazara sunulmuş olan Cinturato Winter’ın devamı olma özelliği taşıyor. Pirelli kış lastiği, bu kategorideki tüm ürünler gibi yedi derecenin altındaki sıcaklıklarda kullanılmak üzere sunuluyor.

Pirelli Cinturato Winter 2 Kış Lastiği Özellikleri

Binek otomobil ve crossover (CUV) araçlar için tasarlanan Pirelli Cinturato Winter 2, karlı zeminlerde çekiş gücünü ve yol tutuşunu yükseltiyor. Yeni Pirelli kış lastiği, bununla birlikte daha güçlü fren performansı ile tüm kış koşullarında güvenliği sağlamaya odaklanarak geliştirildi. Premium lastik üretici aynı zamanda akustik konforun arttığını; Pirelli Winter Sottozero 3’e kıyasla gürültü seviyesinin önemli ölçüde azaldığını belirtiyor. Bu yönüyle yeni Pirelli kış lastikleri, AB etiket değerleri açısından sınıfının en iyileri arasında yer alıyor.

Pirelli Cinturato Winter 2 Kış Lastiği Ömrü

Pirelli Cinturato Winter 2, yenilenen kauçuk bileşiği ile kulanım ömrünü de önemli ölçüde arttırıyor. Sanal simülasyon kullanılarak tasarlanan yeni sırt deseni, lastiğin temas yüzeyinde dengeli yük dağılımı sağlıyor. Böylelikle düzensiz lastik aşınması riski minimuma iniyor ve lastik ömrü uzuyor. Pirelli kış lastiği, geniş kanalları ile suyu hızla tahliye ederek temas yüzeyinden uzaklaştırıyor. Aynı zamanda 3 boyutlu yivler, karlı zeminlerde stabil yol tutuş seviyesi sağlıyor.

Pirelli Cinturato Winter 2 Etiket Değerleri

Pirelli Cinturato Winter 2 lastiklerin yüksek performansı, bağımsız Alman kuruluş TÜV SÜD tarafından onaylanmıştr. Böylece yeni Pirelli kış lastiği sertifikalandırılmış premium lastik üreticisi, yeni ürünü için “Kalite Mührü” kullanma hakkı kazanmıştır. Lastik, 16 ila 20 inç arasında değişen çaplarda düzinelerce ebatta sunulacak. Pirelli Cinturato Winter 2 etiket değerleri, yakıt tasarrufu için BD ve ıslak zemin performansı için B olacak.