Yeni Nesil Hafif Ticari Lastiği: Continental VanContact A/S Ultra

Yeni Continental VanContact A/S Ultra deseni, markanın hafif ticari araçlar için geliştirdiği lastiklerde de güvenlikten taviz vermeden sürdürülebilirlik için nasıl çalıştığını gösteriyor. Şu anda 16 inç çapında dört ebatta üretilen yeni Continental 4 mevsim lastik; Mercedes Sprinter, VW Crafter ve Fiat Ducato gibi teslimat hizmetleri ve ticaret işlerinde sıkça kullanılan araçlara ve Mercedes V-Class veya VW T6 gibi daha küçük panelvan araçlara takılabiliyor. Yeni Continental hafif ticari araç lastiği ebat yelpazesi, gelecek yıl 15, 16 ve 17 inç çapındaki diğer boyutları da içerecek şekilde önemli ölçüde genişletilecek.

Continental VanContact A/S Ultra Ne Avantaj Sağlıyor?

Artan kentleşme, ulaşım endüstrisinde de elektrikli mobiliteye yönelik genel eğilim ve şehir içi ve kapıdan kapıya teslimatlardaki artış, mobilite alışkanlıklarını ve gereksinimlerini önemli ölçüde değiştirmiştir. Aynı zamanda; hafif ticari araçlar, işe gidiş gelişlerde ve uzun mesafelerde daha sık kullanılmaya başlanmıştır. Bu da sıkça dur-kalk yapmayı gerektirmektedir. Yeni Continental VanContact A/S Ultra, tüm bu talep ve gereksinimlere yanıt vermek için tasarlanmıştır. Üretici; yüksek güvenlik, düşük yuvarlanma direncine sahip ve dayanıklı Continental hafif ticari araç lastiği ile premium lastik özelliklerinin tümünü sunmaktadır.

Continental VanContact A/S Ultra Özellikleri Neler?

Continental VanContact A/S Ultra ile lastik özelliklerinde yüksek düzeyde ilerleme elde etmek için markanın mühendisleri yeni bir kauçuk bileşiği, desen tasarımı ve yanak yapısı geliştirmiştir. Düşük yakıt tüketimi ve azaltılmış CO2 emisyonları için önemli bir faktör olan yuvarlanma direncini azaltan kauçuk bileşiğine yenilikçi materyaller eklenmiştir. Continental hafif ticari araç lastiği, bu yeni bileşikteki işlevselleştirilmiş polimerler ile hem yaz hem de kış kullanımında yüksek kilometre performansı sağlamaktadır.

Continental VanContact A/S Ultra Kar Performansı İyi Mi?

“Kar tuzakları” ismi verilen oluklar içerisindeki küçük çubuklar, karı oluklar içerisinde tutmakta ve böylece karla kaplı zeminlere daha iyi tutunmayı sağlamaktadır. Continental VanContact A/S Ultra, bu tasarım ile aynı zamanda; blokların stabilize bir şekilde durmasına yardımcı olmaktadır. Böylece direksiyon hassasiyeti ve kilometre performansına katkıda bulunmaktadır. Continental 4 mevsim lastik blokları üzerinde yer alan 3 boyutlu kılcallar, karlı ve ıslak zeminde yol tutuşu gelişmektedir. Yeni Continental hafif ticari araç lastiği, özel tasarımı ile fren mesafelerini de kısaltmaktadır.

Yeni Continental 4 Mevsim Lastik Ticari Kullanım için İdeal

Kentsel alanlarda kullanılan hafif ticari araçlar, yol kenarındaki kaldırımlarla temastan pek kaçınamaz. Yanak kısmının bu tür koşullara karşı dayanıklı olması için Continental VanContact A/S Ultra, özel bir yanak tasarımı ile sunuluyor. Tuğla şeklini andıran bloklar, yanak bölgesini hasarlara karşı koruyor. Yeni Continental 4 mevsim lastik için aynı zamanda yeni, rakamlarla belirtilen diş derinliği göstergesi geliştirildi. Bu, lastiğin kalan diş derinliğini kanallar arasındaki küçük çubuklardan çok daha iyi bir şekilde gösteriyor. Öncelikli olarak ticari kullanım için geliştirilen yeni Continental hafif ticari araç lastiği, Aralık ayı içerisinde piyasaya sunuluyor. Lastiğin önümüzdeki aylarda Türkiye’ye gelmesi bekleniyor. Hâlihazırda üstün performansa sahip, serideki bir önceki lastik Continental VanContact A/S deseni de Türkiye’de satışta bulunuyor.