Yeni Michelin 4 Mevsim Lastiği : CrossClimate 2

Michelin CrossClimate 2 , üstün performansa sahip dört mevsim lastiği CrossClimate’in devamı olarak sunulacak. Michelin Kuzey Amerika başkanı Alexis Garcin,  3 Ağustos’ta piyasaya sunulacak olan Michelin 4 mevsim lastiği deseninin güvenlik çıtasını yukarı taşıdığını söyledi. Garcin , aynı zamanda; yeni lastiğin markanın 20 yıl içerisinde geliştirdiği en gelişmiş çok yönlü lastik olduğunu açıkladı. Yeni Michelin dört mevsim lastiği , 22 Temmuz’da gerçekleştirilen sanal toplantıda Michelin Kuzey Amerika bayilerine tanıtıldı.

Michelin CrossClimate 2 Kış Lastiği Uygulamasına Uygun mu?

Michelin CrossClimate 2 , bir önceki seride yer alan CrossClimate’e benzer bir sırt tasarımına sahip. Yeni Michelin 4 mevsim lastiği ,yenilenen lastik bileşiği, özel desen tasarımı ve lastik sırtı üzerinde bulunan kılcallar ile kış aylarında etkin performans sunuyor. Michelin dört mevsim lastiği , lastik yanağı üzerinde zorlu kış koşullarında kullanılabileceğini gösteren 3PMSF (3 Zirveli Dağ Kar Tanesi) işaretlemesini taşıyor. Aynı zamanda karlı ve çamurlu zeminlerde kullanıma uygun olduğunu belirten M+S (Mud and Snow / Çamur ve Kar) işaretlemesi de lastik yanağı üzerinde yer alıyor. Bu işaretlemeler, Michelin CrossClimate 2 deseninin kış lastiği uygulaması sırasında kullanıma uygun olduğunu da gösteriyor.

Michelin CrossClimate 2 Türkiye’ye Gelecek mi?

Andrew Meurer Michelin CrossClimate 2 deseninin yoğun talep ile karşılaşmasını beklediklerini ve bayiliklerin kârlılığı için olumlu etkiye sahip olacağını söyledi. 1 milyon km’den fazla teste tabi tutulun Michelin 4 mevsim lastiği , Meurer’e göre doğru zamanda sunulan doğru bir ürün. Yeni Michelin dört mevsim lastiği 3 Ağustos tarihinde sunulacak. Türkiye’ye geliş tarihi ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Michelin 4 Mevsim Lastiği Yüksek Ebat Çeşitliliği ile Sunulacak

Michelin CrossClimate 2 , yılın dört mevsimi yüksek yol tutuşu ve güçlü fren performansı ile güvenliği yeni bir seviyeye ulaştırıyor. Michelin 4 mevsim lastiği , aynı zamanda yeni lastik bileşiği sayesinde yüksek kilometre ömrü sunuyor. Düşük sıcaklıklarda esnekliğini koruyabilen lastik hamuruna sahip olan yeni Michelin dört mevsim lastiği , binek araç grubundaki ürünlerin %80’inde kullanıma uygun. Michelin CrossClimate 2 ; binek, hafif ticari ve CUV araçlar için uygun ebatlara sahip.