Yeni Continental WinterContact TS 870 En İyi Kış Lastiği Seçildi

Continental WinterContact TS 870 , 2020 sonbaharında pazara sunulacaktı ancak Covid-19 nedeniyle bu tarih, 2021’e sarktı. Yeni Continental kış lastiği , henüz pazara sunulmamış olsa da üretici, 2021 içerisinde satışların başlayacağını onayladı. Auto Express 2020’nin Eylül ayında gerçekleştirdiği kış lastiği testi kapsamında yeni Continental Winter Contact TS870 desenini de değerlendirdi. Pazara sunulmadığı için sıralamada kendisine yer verilmeyen lastik, testte en iyi performansı sergiledi.

Continental WinterContact TS 870 Yorum

Auto Express: “Henüz satışta olmasa da, Continental WinterContact TS 870 potansiyel olarak bir sonraki şampiyondur. Yeni Continental kış lastiği , genel sıralamamıza dâhil edilemedi çünkü bu kış satışa çıkacak olsa da 2020 içerisinde pazara sunulamadı. Bununla birlikte testteki en iyi lastiği sunmuş olmak, Continental’i teselli edebilir. Continental Winter Contact TS 870 kış lastiğinin piyasaya sunulması hâlinde rakipleri bu spefikasyonda onunla yarışabilmek için önemli geliştirmelere ihtiyaç duyacak.”

Continental WinterContact TS 870 Test Sonuçları

Auto Express: “ Continental WinterContact TS 870 , mükemmel manevra kabiliyeti sayesinde kar testlerinde zirveye ulaştı. Çekiş gücü ve frenleme testlerinde 4. sırada yer alan lastik, en iyilere yakın performans sergiledi. Aynı zamanda manevra kabiliyeti pistinde 2. sırada yer alan lastikten 2 saniye daha hızlıydı. Continental kış lastiği , ön aksta güçlü ve arka aksta kontrollü performans ile yol tutuşunda yeni bir seviyeye ulaştı.

Continental WinterContact TS 870 , ıslak zemin testlerinde ikinci sırada yer aldı. Ön taraftaki güçlü yol tutuşu ıslak zeminde de sürdürüldü. Islak zeminde iyi performans gösteren lastikler, genellikle yakıt tasarrufundan ödün verir ancak Continental kış lastiği hamurunda yeni bir hammadde kullanmış olmalı çünkü yuvarlanma direnci testinde de çok iyi performans sundu. Continental WinterContact TS 870 henüz satın alınamadığından testlerdeki sıralaması gösterilmiyor. Yeni Continental kış lastiği , olağanüstü kar performansını ıslak zeminde mükemmel yol tutuşu ve üstün yakıt verimliliği ile birleştiren oldukça özel bir ürün.”

TestPerformans Yüzdesi
Toplam%101.6
Karlı zeminlerde Fren Performansı%98.7
Karlı Zeminlerde Çekiş Gücü%98.9
Karlı Zeminlerde Manevra Kabiliyeti%102.3
Düz Yolda Suda Kızaklama%97.8
Dönüşlerde Suda Kızaklama%92.3
Islak Zeminlerde Fren Performansı%98.4
Islak Zeminlerde Manevra Kabiliyeti%101
Islak Daire Pisti Testi%100.5
Kuru Zeminlerde Frenleme%93.8
Yuvarlanma Direnci%101.1
Kabin Gürültüsü%100.7