Westlake ve Goodride Kış Lastikleri Auto Bild Testinde İyi Sonuçlar Elde Etti

ZC Rubber tarafından üretilen Goodride Z-507 ve Westlake SW608, Alman otomobil dergisi Auto Bild tarafından gerçekleştirilen 2020 Kış Lastiği Testi kapsamında tatmin edici sonuçlar elde etti. Teste katılan 51 kış lastiği, karlı ve ıslak zeminlerde frenleme testine tabi tutuldu. Çin menşeili markalar arasında en iyi sonucu elde eden Goodride Z-507 ve Westlake SW608 testte sırasıyla 25. ve 27. sırada yer aldı. Özellikle üst sıralarda yer alan lastiklerin birbirine yakın sonuçlar elde ettiği lastik testinde Goodride ve Westlake kış lastikleri, kendi segmentindeki markalara oranla oldukça yüksek performans sergiledi.

Goodride Z-507 ve Westlake SW608 Premium Markalara Yakın Performans Sergiledi

Goodride Z-507, Finlandiya’da Test World Oy tarafından gerçekleştirilen lastik testinde de mükemmel sonuçlar elde etmişti. Bunu Auto Bild frenleme testinde sunduğu güvenli fren performansı takip etti. Auto Bild’in 51 kış lastiğini değerlendirdiği frenleme testi, 245/45 R18 ebadındaki lastiklerle gerçekleştirildi. Goodride Z-507 kış lastiği, testte uluslararası üne sahip Yokohama ve Nexen lastiklerine yakın sonuçlar elde etti. Toplam fren mesafesi 61,7 metreyken ıslak zeminde 34,7; karlı zeminlerde ise 27 metrelik bir fren mesafesi sundu. Ayrıca, test edilen tüm Çin lastik markalarından daha iyi performans sergiledi. Bunun yanında Yokohama toplamda 61,5, Nexen ise 61,6 metrelik fren mesafesi elde etti.

Westlake SW608 Islak Zemin Performansıyla Öne Çıktı

Goodride Z-507 kış lastiği Auto Bild testinde ıslak zemin frenleme performansı ile 14. sırada, karlı zeminde frenleme performansı ile ise 27. sırada yer aldı. Testte 25. sırada yer alan Westlake SW608 ise ıslak zeminde en kısa 8. fren mesafesini elde ederek oldukça yüksek güvenlik seviyelerine sahip olduğunu gösterdi. Karlı zemin frenleme performansı ile ise 29. lastikti.

Goodride Z-507 Test World Kış Lastiği Testi’nde de Güvenilir Performans Sundu

Goodride Z-507 kış lastiği, Test World Kış Lastiği Testi’nde de mükemmel frenleme, hızlanma ve yol tutuş performansı sergilemişti. Goodride ve Westlake lastiklerinin üreticisi ZC Rubber, bu performansı elde etmek için yıllar süren araştırma ve geliştirme süreçlerinin ardından benzersiz bir kauçuk bileşiği ve desen tasarımı elde etti. Bu sayede Goodride kış lastiği, özellikle karlı ve buzlu zeminlerde dikkate değer bir bir güvenlik seviyesi elde edildi.

Goodride Z-507 Kış Lastiği Ebatları

Goodride Z-507, Nordik ülkelerden ziyade Tükiye ile benzer iklim şartlarına sahip ülkeler için uygun olarak geliştirilmiş bir lastik desenine sahip. Goodride kış lastiği 205 ila 275 mm arasında genişliğe sahip 45 ayrı ebatta sunuluyor.