Tüm Kış Şartlarında Güvenlik: Yeni Nokian Hakkapeliitta CR4

En sert kış şartları için geliştirilen yeni Nokian hafif ticari kış lastiği deseni tanıtıldı. Çivisiz olarak sunulan Nokian Hakkapeliitta CR4 hem şehirde hem asfaltsız yolda güvenlik isteyen sürücüler için tasarlandı. Bu yeni ürün, bilgisayar simülasyonları ve gerçek dünya testlerine dayalı “MultiTouch” isimli özel bir sırt desenine sahip. Nokian kışlık lastik, yeni tasarımı ile zorlu kış koşullarındaki ani değişimlere çok iyi şekilde uyum sağlayabiliyor.

Nokian Hakkapeliitta CR4 Deseni Nasıl Güvenlik Sağlıyor?

Yeni Nokian Hakkapeliitta CR4 üzerindeki geniş kesiklerle birlikte ince kılcallar buzlu zeminde hızlanmada ve yoğun karda viraj alma sırasında çekiş gücünü arttırıyor. En zorlu koşullar için geliştirilen lastik, karlı ve buzlu zeminlerde üstün güvenlik sağlıyor. Nokian kışlık lastik deseni, zorlu şartlarda daha iyi frenleme ve yol tutuş performansı sağlamak için geliştirildi. Bunun yanında kış aylarında temizlenmiş asfalt üzerinde de önemli oranda sürüş gerçekleşiyor. Bu sebeple yeni Nokian hafif ticari kış lastiği deseninde sulu kar ve suyu hızla tahliye etmeyi sağlayan geniş oluklar bulunuyor. Böylece sulu kar ve suda kızaklama riski minimuma iniyor. Buna ek olarak Nokian Hakkapeliitta CR4 sırt merkezinde bulunan, özel olarak şekillendirilmiş kılcallar, sırt sağlamlığını arttırıyor. Kuru asfaltta ve yüksek hızda sürüşte stabilite ve güvenlik için bloklar arasında bağlantılar bulunuyor.

Nokian Hakkapeliitta CR4 Bileşiği Hangi Teknolojilere Sahip?

Nokian Hakkapeliitta CR4 kauçuk bileşiği, lastiğin geniş bir sıcaklık aralığında performans göstermesini sağlıyor. Aynı zamanda dönme direncini düşürerek yakıt tüketimini azaltıyor. Yeni Nokian kışlık lastik, ikili bileşik teknolojisi ile geliştirildi. Daha yumuşak olan dış katman, çekiş gücünü arttırıyor. Daha sıkı bir yapıya sahip iç kısım ek denge sunuyor. Nokian kışlık lastik, çift karkas yapısı ile hasarlara karşı korunuyor. Aynı zamanda yanak bölgesini koruyan Aramid Teknolojisi ile de dayanıklılık arttırılıyor. Yeni Nokian hafif ticari kış lastiği, 2022 sonbaharında satışa sunulacak. Lastik, 15 ila 17 inç jantlar için uygun ebatlara sahip olacak.

Nokian Hafif Ticari Kış Lastiği Gürültüyü Azaltıyor

Nokian: “Çivisiz lastikler; minibüs, karavan veya hafif ticari araç sahipleri için güvenlik, sessiz çalışma, yakıt tasarrufu ve dayanıklılık açısından önemlidir. Dayanıklı Nokian Hakkapeliitta CR4’ün geniş sırt blokları ve yoğun yiv ağı, tekerlek izi veya çukurdan kaynaklanan tümseklerin etkisini azaltmak için esnek kauçuk bileşiği ile birlikte çalışıyor. Aynı zamanda, farklı yol türlerinde sürerken gürültü seviyesi minimum düzeyde kalıyor.”