Test World Kış Lastiği Testi için Yeni Aracını Tanıttı

Test World, dünyanın her yerinden müşteriler için ASTM 1805 lastik testi yapmak üzere tasarlanmış tamamen elektrikli bir test aracı olan yeni ASTM Traction Truck’ı tanıttı. Araç, karla kaplı zeminlerde düz bir çizgide tek tekerlek sürüş çekişi için ASTM 1805 test standardına göre kış lastiği testleri gerçekleştirmek üzere tasarlandı.

ASTM 1805 Kış Lastiği Testi Standardı Nedir?

ASTM 1805 Kış Lastiği Testi standardı sayesinde sürücüler, karlı zeminlerde daha fazla çekiş gücü sağlayan lastikleri ayırt edebiliyor. Bu standardı karşılayan lastikler, 3 Zirveli Dağ İçerisinde Kar Tanesi (3PMSF) sembolü ile işaretleniyor. Lastik testi kapsamında gerekli ölçüm aletleri ile donatılmış arkadan çekişli test aracı (Test World Traction Truck) test edilen lastik hızlanırken yatay ve uzunlamasına kuvvetleri ölçüyor.

Yeni Araç Farklı Kış Lastiği Testi Seçenekleri Sağlıyor

Test World, ASTM 1805 kış lastiği testi sunan ilk Avrupalı ​​tedarikçi olmanın yanı sıra; bu tarz bir test aracı olarak çekiş pikabı da ilk kez elektrikli olarak kullanılıyor. Elektrikli güç aktarma sistemi kurulumu, lastiklerini daha çevre dostu bir şekilde ve değişen pazar trendlerine uygun olarak test etmek isteyen üreticiler için ideal. Elektrikli çekiş pikabı, ayrıca; farklı ebatlar için lastik testi parametrelerinin ince ayarını yapmak daha kolay olduğundan geleneksel içten yanmalı motorlu araçlara göre daha fazla test seçeneği sunuyor.

Test World Yıl Boyunca Lastik Testi Gerçekleştirebiliyor

Test World direktörü Jukka Antila: Yeni Test World ASTM Traction Track’i tesisimize tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz. ASTM 1805 standardına göre kış lastiği testi gerçekleştirmek isteyen müşterilerin artık lastiklerini ABD’ye göndermesine gerek yok. İç mekan tesisleri sayesinde dünya çapında yıl boyunca lastik testi yapabilen tek yer burası.

Firmanın Lastik Testi Kapasitesi Artıyor

Test World’ün ana şirketi Millbrook, Fransız UTAC CERAM ile birleşiyor. Bu birleşme müşteriler için fayda sağlıyor. Firma, şimdi daha da kapsamlı bir lastik testi kapasitesine sahip. Test World’un yıl boyunca gerçekleştirdiği karlı zemin ve buzlu zemin testleri UTAC CERAM Millbrook laboratuvar testleri ile tamamlanacak ve yakında Fas’ta yeni test sahası açılacak.