Pirelli’nin Yeni Gözdesi Pirelli Scorpion Winter 2

İtalyan üretici, yeni kış lastiği Pirelli Scorpion Winter 2 segmentini görücüye çıkardı. Lastikte yer alan yeni bileşikler, lastik teknolojisinin gelişim kaydetmesinde büyük öneme sahip. Üst segment lastik üreticisinin Scorpion serisinde kullanılan karışımlar da buna bir örnek teşkil ediyor.Lastiğin kauçuk bileşiğin içerisinde silika ve reçinelerle birlikte özel olarak geliştirilen polimerler yer almaktadır. Ürünlerin elastik özellikleri sayesinde lastiğin yol tutuşu artmakta ve bu tür ‘’mekanik bir zeka’’ kazanmaktadır. Yeni Pirelli kış lastiği karlı, buzlu, ıslak ve kuru zemin performansı ile üst seviye yol tutuşu sağlayarak güven kullanıcıya veriyor.

Pirelli Scorpion Winter 2 Segmentinde Nasıl Fark Yaratıyor?

Yeni Pirelli Scorpion Winter 2, karlı ve buzlu zeminlerin yanında düşük sıcaklıkta da yüzey tutuşunu sağlayan kılcal kanallara sahip. Pirelli kış lastiği desenindeki 3D kılcallar ‘’uzatılabilir’’ ve lastiğin sırtı eskidikçe yüzey alanlarını artırmak için doğrusal bir şekilden zikzaklı desene evrilebilmektedir. Farklılaşabilen kılcal teknolojisi, lastik dişleri eskidikçe performansı optimum düzeyde muhafaza ediyor. Zeminle teması optimize edilerek yol tutuşu, frenleme ve viraj için dengeli bir performans elde ediliyor.

Islak Zemin Yol Tutuşunda Usta Dokunuş: Pirelli Scorpion Winter 2

Pirelli Scorpion Winter 2, kendine has yönlü deseniyle suyun tahliyesini hızlı biçimde gerçekleştiriyor. Suda kızaklama riskini oldukça azaltan bu durum ıslak zeminde çekiş kuvvetini yükseltiyor. Yenilikçi yaklaşımla kullandığı bileşikler ve yönlü sırt deseni ıslak zeminde üstün performans sergiletiyor. Premium lastik üreticisinin içerisinde silika kullanmasıyla birlikte ürünün fren mesafesi oldukça kısalıyor. Yenilikçi yaklaşımlarla Pirelli kışlık lastik üretimi sağlanıyor.

Pirelli Kış Lastiği Deseninde Niçin %20 Daha Fazla Kılcal Var?

Yeni Pirelli Scorpion Winter 2, selefine göre %20 daha fazla alana sahip 51 metrelik kılcal kanal içeriyor. Pirelli kış lastiği deseninde bulunan bu kılcallar, karlı ve buzlu hava koşullarında zemine güçlü tutunmayı kolaylaştırıyor. Yiv veya lamel olarak da isimlendirilen kılcal kanallar 3 boyutlu yapıdadır. Kuru ve ıslak zeminde lastiğin kısa sürede eskimeye başlamasını engelliyor. Pirelli, 3 boyutlu lamellerle desen üzeri blokların istenmeyen hareketliliğini durdurarak sürüş güvenliğini yükseltiyor.