Pirelli Lastikleri İlk Defa Yakutistan’da Kış Lastikleri Testi Gerçekleştirdi

İtalyan lastik firması Pirelli ilk kez Yakut’taki bir test sahasında lastiklerini test ediyor. YSIA’nın bildirdiğine göre Pirelli, Yakutistan’da bulunan Kuzey-Doğu Federal Üniversitesi’nin test sahasında kış lastikleri geliştirmeleri için lastik testi yapıyor.

Kış Lastiği Pazarı Pirelli İçin Ne Kadar Önemli?

Pirelli lastikleri şirket temsilcisi Pavel Safonov, “Rusya pazarı ve kış lastiği pazarı Pirelli lastikleri için çok önemli ve şirket bu segmentte lider konumlardan birine sahip” dedi. “Yakut test sahası mümkün olduğunca doğala yakın testler yapmak için seçildi ve bu da Rusya’da benzersiz fırsatlar sunuyor.” Safonov testlerin bir haftadır devam ettiğini ve müşterinin testlerden memnun olduğunu da sözlerine ekledi. “Bu test görevi bir hafta boyunca devam edecek. Bu bizim Yakutistan’daki ilk deneyimimiz. Başka ürünlerin de test edilmesi mümkün” dedi. Daha önce Yakutistan’da test edilen Cordiant lastiklerinin önümüzdeki yıl satışa sunulacağını bildirdi.

Pirelli Sonrası Yakutistan’da Yeni Lastik Testi Talepleri Devam Ediyor mu?

Kuzey-Doğu Federal Üniversitesi’ne bağlı fakülte içerisinde yer alan test sahasının yöneticileri kuzeydeki test sahasına artan büyük bir ilgi olduğunu belirtiyor. Bunun en öne çıkan örneği son olarak Pirelli Lastikleri tarafından gerçekleştirilen lastik testi oldu. Bundan sonrasında da üreticiler bir sonraki test sezonu için ürünlerini test etme talepleri aldılar ve almaya devam ediyorlar” dedi.