Nokian Lastikleri 2020’de Büyümeyi Sürdürdü

Nokian, bu sene pandemi nedeniyle zor bir yıl olsa da büyümeyi başardıklarını söylüyor. Finlandiya menşeili üretici, müşterileri için her zaman yeni yollar aradıklarını belirtiyor. Nokian, 2020’de hepimiz gibi çok şey öğrendiklerini söylerken bu yıl beklenmedik koşulların üstesinden geldikleri için mutlu olduklarını vurguluyor. Nokian Kuzey Amerika, yıl biterken 2020 başarılarını özetliyor.

Nokian’ın Amerika Tesisi LEED v4 Sertifikasını Alan İlk Lastik Fabrikası Oldu

Kuzey Amerika’da Ekim 2019’da faaliyete geçen Nokian Dayton Tennessee fabrikası, 2020 yılında büyümeyi başardı. Yüksek otomasyonlu tesiste ticari amaçlı üretim Ocak’ta başladı ve Nokian fabrikada üretimi neredeyse ikiye katladı. Nokian, kısmi olarak güneş enerjisi ile çalışan tesiste yüksek kaliteli lastiklerin üretimine devam edeceğini söylüyor. Fabrikanın tek başarı hikayesi üretim artışı değildi. Tesis, açılmasının üzerinden bir yıl geçmeden ISO 9001 kalite belgesini almaya hak kazandı. Aynı zamanda dünyada LEED v4 Silver sertifikasını alan ilk lastik üretim tesisi oldu.

Karkasında Aramid Kullanılan İlk Nokian Lastiği Geliştirildi

Dayton’daki fabrika, lastik üreticisinin Kuzey Amerikalı müşterileri için Nokian One HT gibi yeni ürünler üretmesini sağlıyor. Dayanıklı SUV ve hafif ticari araç lastiğinin satışları, bölgede standartların üzerine çıktı. Dayanıklı One HT, Nokian’ın karkas katmanlarının altında Aramid liflerini kullandığı ilk lastik.

Nokian 2020’de Dinamik Pazarlama Kampanyaları ile Öne Çıktı

Nokian, bu yıl yaratıcılığını sadece yeni ürünlerle sınırlandırmadığını belirtiyor. Premium lastik üreticisi, aynı zamanda alışılmadık pazarlama kampanyalarıyla da tüketicilere ulaştıklarını söylüyor. Firmanın Fresh Start kampanyası, karantina sırasında garajda boşta duran araçların performansının korunmasına yardımcı oldu. “Lastikler için 10 Kural” kampanyası ile sürücülere yolda hatırlamaları gereken temel lastik güvenliği ilkeleri hakkında bir web sitesi ve makaleler sunuldu. Nokian’ın Journey ve Horizon mikro sitesi, ücretsiz lastikler kazanma ve lastik güvenliği tavsiyelerine erişme fırsatı sunarak sürücüleri en sevdikleri yol gezilerini paylaşmaya davet etti. Nokian, müşterilerine “Önümüzdeki yıl sizinle birlikte ilerlemek için sabırsızlanıyoruz.” mesajını iletti.