Nokian Lastikler Nerede Üretime Başladı?

Nokian Lastik, her koşulda güven vadeden, Dünya’nın en kuzeyinde üretilen lastik markasıdır. Finlandiya’da üretilen lastiklerin iki üretim fabrikası mevcut olmakla birlikte, Rusya’da da iki fabrikası bulunmaktadır. Markanın değeri İskandinav kökenlerini ve değerlerini temsil etmektedir. Araç tiplerine göre (Binek araç, ağır araç ve kamyon lastikleri) tüm yaşam süreci boyunca sürdürülebilir güvenliği ve çevre dostu imajını ön planda tutar.

Nokian Markası Kalite ve Güvence Olarak Neleri Sunuyor?

Nokian lastik kaliteli mi? Sorusu genelde akıllara takılan unsurlardandır. Eğer en iyi performansa sahip olunmak isteniyorsa kış lastiği tercihinde Nokian lastikleri seçilebilir. Karlı, buzlu, sulu ve çamurlu zeminlerde sürüş yapılırken, Nokian lastikleri rakiplerine göre çok daha iyi performans sunar. Nokian lastikleri, güvenliği talep eden tüketicilerin görüşlerini hep ön planda tutmuştur. 80 yılı aşkın bir süredir eskidiği zaman da güvenilir sürüş deneyimi sunmaya devam etmektedir. Şirketin araştırma ve geliştirme süreçlerine odaklanması, Dünya’nın ilk çivili kış lastiği olan Hekkapelitta’nın üretimi ile sonuçlandı.

Nokian Lastik, Kış Lastiği Testlerinde Başarısı Nasıl?

Nokian, 80 yılı aşkın bir süredir kış lastiği testi, başarıları elde ederek güvenliğini ve sürekli yenilikçi ilkeleri olduğunu kanıtlayan bir lastik markasıdır. Başarılarının önde gelen lastiği Hekkapelitta ise 9. nesle sahip olan ve fazlasıyla olumlu görüş toplayan segmentinde yer alır. Yüzü aşkın test uzmanı, mühendis ve tasarımcılar tarafından inovatif şekilde tasarlanmıştır. Nokian’ın Ivalo Lastik Testi Merkezi, Dünya üzerinde yer alan en büyük kış lastiği tesisi ünvanını taşımaktadır. Kışlık lastikler, birçok manevra sağlarken, çamurlu ve karlı zemin koşullarında da değerlendirmelere alınmaktadır. Elde edilen bu bulgular ise daha sonra belirli bir modelin performansını tekrardan geliştirebilmek için kullanımı sağlanır.

Performans Açısından Nokian Lastik Yorumları Nasıldır?

Nokian kış lastikleri, sadece kış aylarında muhteşem değildir. Nokian ayrıca dört mevsim lastik modelinde de her türlü yol koşulunu güvenle karşılayabileceğini göstermektedir. Ayrıca, Nokian yaz lastiği incelemesine göre, şirketin yaz lastikleri çekiş gücü açısından en iyiler arasında olduğu şeklinde yorumlanmaktadır. Şirket ayrıca araç bakım ve lastik servislerinde uzman niteliği taşıyan Vianor zincirini de bünyesinde bulundurur. 2021 Senesinde, firmanın toplam cirosu yaklaşık 1,7 milyar AVRO civarındaydı ve 4.900 işçiye istihdam sağlanıyordu. Nokian lastik yorumları, genel olarak iyi performansı öne çıkarırken eğer lastiğin bakımı gerektiği gibi yapılırsa dört ila beş sezonu rahatlıkla çıkarabileceği yönündedir.