Nokian Kış Lastikleri Ford F-150 AT44’e İsmini Veriyor

Arctic Trucks; Ford, Toyota ve Nissan gibi markaların popüler araçlarını modifiye etmeleri ve zorlu kullanıma uygun hâle getirmeleri ile biliniyor. Araçlar, ekstrem kış veya arazi koşullarında kullanıma uygun hâle geliyor. Muhteşem görünüme sahip Ford F-150 AT44 modelinde olduğu gibi bazen araçlar her iki koşula da uygun hâle getiriliyor. Görseller, daha önce yayınlanandan çok daha fazla ayrıntı içeriyor. Örneğin ızgaranın üzerinde duran dört spot ışığı görülebiliyor. Araç ismini 44 inç Nokian Hakkapeliitta 44 lastiklerinden alıyor. Nokian kış lastikleri , aracın zorlu koşullara dayanıklı olmasını sağlamakla kalmıyor; görünümünü de değiştiriyor.

Nokian Kış Lastikleri Aracın Görünümünü Domine Ediyor

44 inçlik Nokian Hakkapeliitta lastikleri ve genişletilmiş çamurluklar, aracın görünümünü tamamen değiştiriyor. Bunun yanında Arctic Trucks markası bagaj kapısını ve aracın yan taraflarını süslüyor. Ford F-150 AT44 modelinin arka kısmı da ön kadar belirgin bir şekilde olmasa da 44 inçlik Nokian kış lastikleri tarafından domine ediliyor. Kaslı gövdenin altında, Arctic Trucks tarafından yapılmış, üstün gövde altı korumasına sahip, güçlendirilmiş bir süspansiyon bulunuyor.

Ford F-150 AT44 EcoBoost V6 Motorunu Kullanıyor

Ford F-150 AT44 , standart 2,7 litrelik bir turbo dizel motor kullanan eski F-150 Lariat donanımına dayalı olmasına rağmen, Emile Grimsson’un (Arctic Trucks Başkanı) yayınladığı videoda, kaputun altında 3.5 litrelik EcoBoost V6’nın durduğunu görebiliyoruz. Bu motor, standart F-150’de bol miktarda bulunan 375 beygir gücü ve 470 lb-ft torku üretiyor ancak AT44 şüphesiz bundan daha fazla ağırlık taşıyor.

Nokian Hakkapeliitta En Zorlu Koşullara Uyum Sağlıyor

Nokian Hakkapeliitta lastik serisi, en zorlu kış şartları için geliştiriliyor. Bu seride yer alan Nokian kış lastikleri , genel olarak çivili olarak üretiliyor. Hakkapeliitta serisinde yer alan lastikler, en düşük sıcaklıklarda; buzlu ve karlı zeminlerde kullanılabiliyor. Arctic Trucks tarafından Ford F-150 AT44 modelinde kullanılan lastikler daha önce iki markanın iş birliği sonucu geliştirilmişti. Özel olarak 44 inç ebatında üretilen bu lastikler, Nokian Hakkapeliitta 44 ismini taşıyor.