Michelin Pilot Alpin 5 Test Sonuçları

Michelin Pilot Alpin 5, Fransız lastik devinin öne çıkan kış lastiği desenleri arasında yer alıyor. Ürün, prestijli otomobil kuruluş ve dergileri tarafından gerçekleştirilen lastik testleri kapsamında da üstün performansını kanıtlıyor. Michelin Pilot Alpin 5 test sonuçları ile az görülür bir başarıya sahip. Üstün performansa sahip Michelin kış lastiği, katıldığı tüm testlerde 1. ya da 2. sırada yer alıyor. Kış lastiği testleri kapsamında ürünler; ıslak, kuru, karlı zeminler gibi farklı koşullarda test ediliyor.

Michelin Pilot Alpin 5 – 2021 Kış Lastiği Testleri

Michelin Pilot Alpin 5, 2021’de hem Auto Bild Sports hem de TyreReviews testlerinde birinci sırada yer aldı. Auto Bild Sports 2021 Kış Lastiği Testi sonucunda performansı için sadece olumlu değerlendirmelere sahip oldu. Prestijli dergi, Michelin kış lastiği deseninin tüm sürüş koşullarında mükemmel performansa sahip olduğunu belirtti. Dergi tarafından lastiğin manevra kabiliyeti ve kısa fren mesafelerine vurgu yapıldı. TyreReviews 2021 Kış Lastiği Testi sonucunda da birinci seçilen lastik, suda kızaklamaya karşı en iyi performansı sundu. Michelin Pilot Alpin 5, testte kuru zemin ve kar performansı, düşük gürültü seviyesi ve dönme direnci ile öne çıktı.

Michelin Pilot Alpin 5 Lastik Testi Sonuçları – 2020

1.lik: 2020 Auto Bild Performance Kış Lastiği Testi (245/45 R18)
1.lik: 2020 ADAC Kış Lastiği Testi – 235/55 R17 (235/55 R17)
2.lik: 2020 Auto Bild Kış Lastiği Fren Testi Testi – 52 Tyre Braking Test (245/45 R18)
2.lik:Tyre Reviews 2020’nin En İyi Kış Lastikleri Değerlendirmesi (205/55 R16)

Michelin Pilot Alpin 5 Yorumlar

2020 Auto Bild Performance Kış Lastiği Testi sonucunda uzmanlar, lastik ile ile ilgili herhangi bir olumsuz değerlendirmede bulunmadı. Michelin Pilot Alpin 5 lastikler, karla kaplı zeminlerde yüksek yol tutuş seviyeleri ile övgü topladı. Aynı zamanda lastiğin kuru ve ıslak zeminlerdeki dinamik manevra kabiliyetine de vurgu yapıldı. Michelin kış lastiği yorumları içerisinde kısa fren mesafeleri, düşük yuvarlanma direnci ve düşük aşınma oranı da yer aldı. ADAC Kış Lastiği Testi uzmanları da lastiğin hem kuru hem karlı zeminlerde çok iyi dengelenmiş performansa sahip olduğunu belirtti. Michelin Pilot Alpin 5 lastiklerin ıslak zemin performansı da iyi olarak değerlendirildi.