Maxxis Lastikleri Volkswagen ile Ortaklığını Geliştiriyor

Ünlü lastik üreticisi Maxxis, bir süre önce Volkswagen ile ortaklığını güçlendirdi. Maxxis, Mayıs 2022’den itibaren Volkswagen’in Crafter minibüsü için ticari lastik serisi tedarik edecek. Bu, Maxxis’in Volkswagen Grubu bünyesindeki bir başka ticari araç modeli olan VW Caddy için lastik tedarikçisi olduğu önceki ortaklıklarını takip ediyor.

Volkswagen Lastik Tedarikçisi Olarak Neden Maxxis’i Tercih Etti?

Maxxis lastikleri, geniş bir araç ve uygulama yelpazesine hitap eden yüksek kaliteli lastikler üreterek dünyanın önde gelen lastik üreticilerinden biri olarak kendini kanıtlamıştır. Merkezi Almanya’nın Degeling kentinde bulunan şirket, ticari kamyon lastiği sektöründe önemli bir tedarikçi olarak öne çıkmıştır. Volkswagen markasının Caddy ve Crafter modelleri için lastik tedarikçisi olarak Maxxis’i seçmesi ise bahsedilen bu başarılı grafiğin ardından gelişiyor.

Maxxis Volkswagen Ticari Araçları için Hangi Serileri Sunuyor?

Volkswagen Caddy için Maxxis lastikleri, özellikle Maxxis Mecotra ME3+ olmak üzere 205/75 R16C ebadında homologe lastikler sağlıyor. Öte yandan Volkswagen Crafter, Maxxis Vansmart MCV3+ lastikleri ile donatılıyor. Kullanılan bu desenler ile ticari araçların günlük kullanımı esnasında karşılaşılan ağır yükler altında sürüş kalitelerinin optimum düzeyde tutulması amaçlanıyor.

Vansmart MCV3+ Lastiklerinin Üstün Performansı Nasıl?

Maxxis, Vansmart MCV3+ serisi ticari araçlar için tasarlanan yaz lastiklerinin tüm temel gereksinimlerini karşıladığını vurguluyor. Bu lastikler olağanüstü dayanıklılıkları ve uzun hizmet ömürleriyle tanınmaktadır. Silika içeren bir kauçuk bileşiğinin dahil edilmesi sadece yuvarlanma direncini azaltmakla kalmaz, aynı zamanda ıslak yol tutuşunu da geliştirir. Maxxis Vansmart MCV3+ ticari araç lastikleri, gürültü seviyeleri de dahil olmak üzere AB değer sisteminde olumlu derecelendirmeler almıştır.