Kış Lastiği Testi Birincisi Autobild ile Goodyear UltraGrip Performance 3

Kış ayları, sürücüler için dikkat ve özen gerektiren bir dönemdir. Özellikle kar ve buzla kaplı yollarda, araçların lastikleri büyük önem taşır. Bu bağlamda, Auto Bild otomotiv dergisinin yaptığı son kış lastiği testi, Goodyear UltraGrip Performance 3’ün öne çıktığına dair önemli ipuçları veriyor. Auto Bild, sektörde tanınmış 54 markanın 225/45R18 kış lastiklerini karşılaştırdığı testinde, Goodyear UltraGrip Performance 3 kış lastiği serisini yüksek verimlilik ve sürdürülebilirlik sebebiyle “Eco-Master” ve “Green Tire” sertifikaları ile ödüllendirdi. Bu lastik özellikle, kilometre kaybı yaşamadan enerji verimliliğini artırarak dengeli bir performans sunuyor ve elektrikli araçlar için ideal bir seçenek olduğunu göstererek öne çıkıyor.

Goodyear UltraGrip Performance 3 Kış Lastiği Teknolojileri Nasıl?

Goodyear UltraGrip Performance 3, diğerlerinden farklı teknolojilere sahip. Karlı zeminlerde çekiş ve tutuş kabiliyetini artırmak için omuz kenarlarında “Kar Pençesi” adı verilen kanal yapısı sunan Snow Protect teknolojisine sahip. Bu özellik, uzun ve esnek kanallar aracılığıyla karlı zeminlerde performansı artırıyor. Ayrıca, Goodyear Wet Grip+ teknolojisi, lastiğin temas ettiği yüzeydeki suyun hızla boşaltılmasını sağlayarak, ıslak zeminlerde suyun tahliyesini artırıyor ve kayma riskini azaltıyor. Bu özellik, ıslak zeminde yüksek performans sağlıyor. Aynı zamanda, lastiğin omuz kısmındaki 3D kılcal kanallar da kuru zeminde sürüş güvenliğini optimize ediyor.

Goodyear UltraGrip Performance 3 Kış Lastiği Tesla Model Y Uyumlu mu?

Goodyear UltraGrip Performance 3 kış lastiği serisinin elektrikli araçlar için uygun olması da oldukça dikkat çekici. Bu lastik, kullanımıyla verimliliği artırırken iç gürültüyü azaltıyor ve akustik konfor sağlıyor. Bu özellikleriyle, en yeni ve popüler elektrikli araç modellerine uyumlu olması, bu segmentte yer alan örneğin; Tesla Model Y elektrikli araç sahini sürücülerine daha sessiz ve konforlu bir sürüş deneyimi sunuyor.