Ikon Markasına ait Nordman 8 Çivili Kış Lastikleri Sezona Hazır

Nokian’ın Rusya’dan ayrılmasının ardından yerel bir şirket olan Ikon lastik üreticisi, Vsevolozhsk fabrikasının sorumluluğunu üstlendi ve ürünlerini Autograph ve Character etiketleri altında yeniden markalaştırdı. Nordman serisini koruyan Ikon Tires, zorlu kış koşullarında performansı artırmayı amaçlayan yenilikçi özelliklere sahip Nordman 8 çivili kış lastiklerini tanıttı. Russian Gazeta, Nordman 8 üzerinde kapsamlı bir lastik testi gerçekleştirerek çivilerde yapılan değişikliklere ve bunların lastiğin genel yetenekleri üzerindeki etkisine odaklandı.

Geliştirilmiş Yeni Tasarımla Nordman 8 Kış Lastiği Nasıl Değişti?

Nokian’dan ayrıldıktan sonra Ikon markası, Nordman 8 kış lastiği serisinin çivi dizilimini değiştirerek aşınmaya dayanıklı kelebek biçiminde yardımcı elemanlar eklemiştir. Çok sayıda keskin biçimli kenara sahip benzersiz şekil, buzlu yüzey üzerinde çekiş gücünü artırır. Çapa tabanı, kauçuk bileşikle birleştiğinde güvenli saplama tutuşu sağlarken, kelebek şekli amortisör görevi gören bir hava boşluğu yaratır. Bu yenilik, darbe anında titreşimleri azaltarak lastiğin akustik konforunu önemli ölçüde artırır.

Nordman 8 Çivili Kış Lastiği Test Sonuçları Nasıl?

Nordman 8 çivili kış lastiği performansı bir Skoda Octavia’ya takılarak Rusya’da test edildi. Lastikler hızlanma sırasında minimum düzeyde kızaklamaya maruz kaldı. Dönüşler sırasında stabilliğini korudu ve ani frenleme altında denge gösterdi. Karla kaplı çeşitli yüzeylerde lastiğin yol tutuşu güçlü kalırken, artan çivi delikli lastik sayısı yol tutuşunun iyileşmesine ve lastik ömrünün uzamasına katkıda bulundu. Özellikle, sırt tasarımı sulu karı etkili bir şekilde temizledi, çok karlı zeminde güçlü davrandı ve övgüye değer arazi kabiliyeti sergiledi.

Çivili Kış Lastiği Norman 8 Denemelerde Nasıl İzlenim Yarattı?

Nordman 8 kış koşullarında üstün performans gösterirken, kuru zeminlerde frenleme konusunda ideal performans sergilemiştir. Lastiğin çivili tasarımında gelişen gürültü seviyesi, etkisi araca bağlı olarak değişse de memnun edicidir. Nordman 8 çivili kış lastiği performansının bozuk asfalt gibi zorlu koşullarda değerlendirildiği ve darbe yüklerine dayanma kabiliyetinin güvenilirliğini ortaya koyduğu vurgulanıyor. Sonuç olarak, Ikon lastik üreticisinin Nordman 8 serisi mükemmel yol tutuşu, etkili su ve sulu kar temizleme, buzlu zemin performansı ve çeşitli yol yüzeylerinde güvenilirlik göstererek zorlu kış koşulları için güzel bir seçim olarak görünüyor.