Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 Geliyor

ABD menşeili lastik devi, yeni dört mevsim lastiği Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 deseninin tanıttı. Yeni Goodyear 4 mevsim lastiği , yılın dört mevsimi güvenlik ve yüksek performans sunuyor. Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 , özel tasarımı ve yüksek teknoloji ile üretilmiş lastik bileşiği sayesinde; kış aylarında performanstan ödün vermiyor. Düşük sıcaklıklarda esnekliğini koruyarak zemini en iyi şekilde kavrayan lastik,  aynı zamanda ıslak ve kuru zeminlerde de üstün performans sergiliyor. SUV ve binek araçlar için geliştirilen lastiğin 2020 sonuna kadar ebatlarının büyük kısmı ile sunulacağı belirtildi. Geri kalan ebatlar ise 2022’ye kadar aşamalı olarak sunulacak.

Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 Karda Nasıl?

Mike Rytokoski, Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 lastiğinin geliştirilme sürecinde tasarımcı ve mühendis ekibinin yoğun bir çalışma sürecinin içerisinde yer aldığını söyledi. Böylece yeni Goodyear 4 mevsim lastiği ile ödül alan Gen-2 serisinin performansı bir üst seviyeye çıkarıldı. Yeni Goodyear dört mevsim lastiği , karlı zeminlerde üstün performans sağlayan “SnowGrip” teknolojisi ile birlikte sunuluyor. Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 üzerinde yer alan çok sayıda kılcal, karlı zeminlerde yüksek yol tutuş ve fren performansı sağlıyor.

Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 Islak Zeminde Nasıl?

Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 özel lastik bileşiği sayesinde ıslak zeminde yüksek yol tutuşu ve kısa fren mesafeleri sunuyor. Ekstra geniş ve derin oluklar ile kanallar, suyun en hızlı şekilde uzaklaştırılmasını sağlıyor. Yeni Goodyear 4 mevsim lastiği , bu sayede suda kızaklama riskini büyük ölçüde azaltıyor. Sıcak yaz koşullarına karşı dayanıklı; kış aylarında ise esneklşiğini yitirmeyen yeni Goodyear dört mevsim lastiği , ıslak zeminlerde 365 gün güvenlik sunuyor.

Yeni Goodyear 4 Mevsim Lastiği Kış Lastiği Denetiminden Geçer mi?

Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 , özel lastik bileşiği, tasarımı ve SnowGrip teknolojisi ile kış koşullarının üstesinden gelebiliyor. Yeni Goodyear 4 mevsim lastiği , lastik yanağında kış aylarında kullanıma uygun olduğunu belirten 3PMSF (3 Zirveli Dağ Kar Tanesi) işaretlemesini taşıyor. Karlı ve çamurlu zeminlerde kullanılabileceğini gösteren M+S (Mud and Snow – Kar ve Çamur) işaretlemesi de yine Goodyear dört mevsim lastiği üzerinde; yanak kısmında bulunuyor. Kış lastiği zorunluluğu sırasında; yasal olarak lastik yanakları üzerinde bu iki işaretlemeden birinin bulunması bekleniyor. Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 , bu nedenle; yasal olarak kış lastiği uygulaması sırasında kullanıma uygunluk taşıyor.