Goodyear FIA Avrupa Kamyon Yarışları ile Anlaşmasını Uzattı

Goodyear ve FIA ​​Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası (FIA ETRC), uzun süredir devam eden ortaklıklarını üç yıllık sözleşme uzatması ile yeniledi. Bu, premium lastik üreticisinin FIA ETRC’nin yenilik, sürdürülebilirlik ve yetenek geliştirmeye daha fazla odaklanma dâhil heyecan verici gelecek vizyonuna olan bağlılığının altını çiziyor.

Goodyear Avrupa Ticari İşler Pazarlama Direktörü Maciej Szymanski: “Yarışa hazırlanan 1.500 hp kamyonlar, sadece altı saniyede 30-160 km/s hıza ulaşmayı sağlayan inanılmaz bir ivmeye sahip. Goodyear kamyon lastikleri, bu güçten yararlanmanın yanı sıra; yüksek G kuvvetleri, kaldırım çarpmaları ve yoğun pist sıcaklıklarıyla da baş etmek zorunda. İlk ETRC lastiğimizi geliştireli yirmi yıldan fazla oldu ve üç yıl daha tek tedarikçi olarak anlaşmış olmaktan mutluluk duyuyoruz.”

FIA Avrupa Kamyon Yarışları Lastik Geliştirmede Yarar Sağlıyor

Lastik geliştirme süreci için de önemli bir platform olan FIA ​​Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası, geçtiğimiz yıllarda etkinliklere 420.000 seyirci çekti. Goodyear kamyon lastikleri, günlük nakliye filosu operasyonlarında olduğu gibi pistte sonuç almak için de önemli bir bileşen. Verimlilik ve çalışma süresi, oyunun bir adım önünde olmanın anahtarı.

Goodyear Kamyon Lastikleri Zorlu Testlerden Geçerek Piyasaya Sunuluyor

Premium lastik üreticisinin ekstrem koşullarda gerçekleştirilen motor sporları alanındaki deneyimi, yol, test parkuru, simülasyon ve laboratuvar araştırma ve testlerini tamamlıyor. Zorlu yarış koşullarından toplanan lastik verileri, mühendislik ekibinin, gelişmiş yol performansı için hem düşük yuvarlanma direncini hem de dayanıklılığı birleştiren yeni, yenilikçi sırt ve karkas teknolojileri geliştirmesini sağlıyor. Goodyear kamyon lastikleri, bu sayede hem yüksek dayanıklılık hem güvenlik hem de verimlilik sunabiliyor.

Goodyear Kamyon Lastikleri Sürdürülebilirliğe de Katkı Sağlıyor

FIA ​​Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası, yürürlükteki bir sürdürülebilirlik yol haritası ile karayolu taşımacılığı endüstrisinde lider bir platform olma yolunda ilerliyor. Karayolu taşımacılığı endüstrisinde Paris Anlaşması ve sera gazı emisyon tarafsızlığına ulaşmak için gereken dönüştürücü değişimi hızlandırmak için bir rol modeli ve “BM İklim için Spor Eylem Çerçevesi”nin imzacısı olma taahhüdünün altını çiziyor.

FIA ETRA genel müdürü Rolf Werner: “Bu yıl, tüm kamyonlar %100 yenilenebilir biyoyakıta (HVO) geçti ve bu, bu şekilde FIA tarafından düzenlenen ilk şampiyona oldu. Şampiyonanın sürdürülebilirliğe geçiş çerçevesi, 2038 net sıfır hedefine ilerlemeyi sağlıyor. Goodyear kamyon lastikleri ile buna katkıda bulunma sözü verdi.
Önümüzdeki yıllarda daha yeşil bir gelecek için yakın bir şekilde çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”