AutoExpress 2022 Kışlık Lastik Testi 1.si Continental WinterContact TS 870

Alman premium markanın yeni ürünü Continental WinterContact TS 870 de test birincisi olan ürünleri arasında yer aldı. Auto Express 2022 Kışlık Lastik Testi sonucunda farklı zemin koşullarında performansını kanıtladı. İngiltere’nin en çok satan otomobil dergisi, her yıl kış lastiği testi gerçekleştiriyor. Continental kış lastikleri, bu testlerde her zaman yüksek performansı ile öne çıkıyor. Bu yılki testte de popüler 205/55R16 lastikler, her zamanki gibi ıslak, kuru ve karla kaplı zeminlerde değerlendirildi. Continental kışlık lastik, birçok farklı kategoride en iyi performansı sundu.

Continental WinterContact TS 870 Test Sonuçları

Continental WinterContact TS 870 test kapsamında daire şeklindeki karla kaplı ve ıslak zeminlerde yüksek yol tutuş performansını göstererek birincilik elde etti. Aynı zamanda suda kızaklama, dönme direnci ve kuru zeminde manevra kabiliyeti testlerinde de birinci oldu. Continental kış lastiği, böylece soğuk havalarda kuru, ıslak ve karlı zeminlerde güvenli olduğunu bir kez daha gösterdi.

Continental WinterContact TS 870 Nasıl Yüksek Performans Sağlıyor?

Continental WinterContact TS 870, yenilikçi teknolojiler ile selefinin performansını daha ileri taşıyor. Serinin en yeni üyesi, tamamen yenilenen desen tasarımı, karkas ve kauçuk bileşiğine sahip. Ödüllü lastik WinterContact TS 860 lastiklere göre daha iyi frenleme ve kar performansı sunuyor. Continental kış lastiği, aynı zamanda kilometre ömrü ile de öne çıkıyor. Yeni Continental kışlık lastik deseni, serideki bir önceki lastiğe kıyasla %10 daha uzun ömre sahip. Bununla birlikte yakıt verimliliğinin de artmış olması, tasarruf seviyesini yükseltiyor.

Continental Kış Lastiği Teknolojileri

Continental WinterContact TS 870, kış koşulları için özel teknolojiler ile sunuluyor. SnowCurve+ teknolojisi sayesinde katılaşmış karla kaplı zeminlerde yol tutuşu artıyor. Continental kış lastiği, desen tasarımı yanı sıra kauçuk bileşiğinde de üstün teknolojiler ile sunuluyor. CoolChili ismini taşıyan özel bileşiği sayesinde Continental kışlık lastik ıslak zemin koşullarında güvenli yol tutuş ve fren performansı sergiliyor. Auto Express 2022 kış lastiği testi sonuçları hakkında yorum yapan dergi, Continental’in galibiyetinin şaşırtıcı olmadığını belirtti. Lastik uzmanları, lastiğin koşullar ne olursa olsun mükemmel performans dengesi sunduğunu söylüyor.