2021 Formula 1 Takvimi Yenilendi mi?

Covid-19’a rağmen 23 yarışlık bir 2021 Formula 1 takvimi açıklandı ancak pandeminin getirdiği belirsizlik nedeniyle çok sayıda kişi tarihlerde değişiklik olmasını bekliyordu. RacingNews365’in iddiasına göre Formula 1 yönetimi takvimi değiştirmeye hazırlanıyor.

Çin’de Formula 1 Yarışları İptal Edilebilir

RacingNews365, Avustralya’daki katı güvenlik önlemlerinden dolayı Avustralya Grand Prix yarışlarının erteleneceğini iddia etti. Bu durumda Formula 1 yarışları, Bahreyn’de başlayabilir. RacingNews365, Çin Grand Prix yarışlarının da ertelenmesinin konuşulduğunu duyurdu. Yapılan habere göre F1 yönetimi ile Çin arasında görüşmeler devam ediyor. Fakat Çin GP için uygun bir tarih bulunamayacak gibi görünüyor.

2021 Formula 1 Takvimi için Yeni Taslak Hazırlandı

Pandemi koşulları düşünülerek Formula 1 tarafından yeni bir yarış takvimi de taslak olarak hazırlandı. Bu yeni takvim, 4 Ocak’ta takım patronları tarafından değerlendirildi. Taslak hâlindeki 2021 Formula 1 takvimi kapsamında Bahrenyn’den sonra yarışlar, San Marino’da gerçekleşecek. Bunun ardından ise Portekiz Grand Prix yarışları geliyor.

Avustralya Grand Prix için Takvimde Değişiklik Yapıldı

Avustralya Grand Prix yarışlarının ertelenmesi durumunda takvimde daha sonra bu yarışlara yer açabilmek için değişiklikler gerçekleştirildi. 2021 Formula 1 takviminin yenilenmesi durumunda yarışlar 28 Mart’ta başlayıp, 18 Nisan ve 2 Mayıs’ta devam edecek. Yeni plana göre Avustralya GP 21 Mart’tan 21 Kasım’a ertelenebilir. Sezonun Suudi Arabistan ve Abu Dhabi’deki yarışların ardından tamamlanması planlanıyor. Formula 1 kış testlerinin ise Bahreyn’de yapılacağını açıkladı.